Sławomir Zawiślak

Szanowni Państwo, prezentuję główne punkty naszego programu wyborczego dla Miasta Zamościa. Zachęcam do oddania głosu na moją osobę oraz radnych z naszego komitetu wyborczego. Jesteśmy z Zamojszczyzny i chcemy dla Zamojszczyzny pracować.

  1. Budowa i remont dróg, parkingów, chodników osiedlowych w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.
  2. Zapewnienie niskich opłat za usługi komunalne poprzez obniżenie kosztów działania spółek miejskich.
  3. Bezpłatna komunikacja miejska dla mieszkańców miasta oraz w porozumieniu finansowym z Gminami ościennymi uruchomienie większej ilości linii autobusowych.
  4. Nowa jakość współpracy Prezydenta z Radą Miasta Zamościa, pracownikami samorządowymi jednostek organizacyjnych miasta, Zarządami Osiedli.
  5. Samorząd przyjazny dla osób starszych, młodzieży, osób niepełnosprawnych – realizacja zgłaszanych potrzeb.
  6. Budowa mieszkań komunalnych i socjalnych.
  7. Zadbanie o czystą przestrzeń publiczną, poprzez systematyczne koszenie trawników, odśnieżanie, sprzątanie ulic i chodników, zwiększanie powierzchni terenów zielonych.
  8. Pozyskiwanie środków zewnętrznych na rzecz realizacji zaplanowanych inwestycji oraz potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców.
  9. Aktywność na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy, ulgi dla lokalnych przedsiębiorców, pozyskiwanie dużych inwestorów m.in. Zielona Karta.
  10. Wspieranie rozwoju Akademii Zamojskiej, uruchomienie ważnych dla rozwoju gospodarczego regionu technicznych kierunków, skierowanie oferty kształcenia dla młodzieży polonijnej.
  11. Podjęcie działań na rzecz zagospodarowania, renowacji kompleksu budynków Pałacu Zamoyskich.
  12. Aktywna promocja miasta w kraju i zagranicą poprzez tworzenie nowych atrakcji turystycznych, wykorzystanie jego walorów oraz szeroko rozumianej Kultury dla uzyskania przychodów.
  13. Większe nakłady finansowe na Kulturę i Sport.
  14. Zorganizowanie nowych miejsc wypoczynku, rekreacji oraz oferty kulturalnej dla wszystkich grup wiekowych, zwiększenie dostępności szkolnych obiektów sportowych.

Wykształcenie wyższe (KUL), ukończone studia EMBA. Poseł na Sejm RP- nieprzerwanie od sześciu kadencji. Żona Ewa, dwoje dzieci : Agnieszka i Michał.
Przed pracą w Sejmie RP- pracownik administracji rządowej, samorządowej. Działacz społeczny: od 1998 członek a od kilkunastu lat Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna – współpracujący od lat z licznymi organizacjami społecznymi w tym organizacjami przedsiębiorców z terenu miasta Zamościa i Zamojszczyzny na rzecz realizacji licznych prospołecznych projektów. Posiada dużą wiedzę na temat funkcjonowania struktur państwowych, samorządowych w naszym kraju. W trakcie swojej działalności publicznej wielokrotnie udowodnił, że najważniejsza dla niego jest dbałość o interes publiczny. Ma bardzo dobry kontakt z mieszkańcami regionu.
Hasło wyborcze : Współpraca – Rozwój – Dbałość o wartości

Przykłady działań Posła Sławomira Zawiślaka na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Zamościa i Zamojszczyzny:

  • pozyskiwanie środków służących poprawie stanu infrastruktury kolejowej w regionem.in. przeprowadzenie inicjatywy na rzecz wykonania studium wykonalności na modernizację i elektryfikację linii kolejowej 69 i 72 do Zamościa – inwestycja zgłoszona do realizacji przez Urząd Marszałkowski w Lublinie w ramach programu Kolej plus ). Ponadto skuteczne działania na rzecz przywrócenia ( ważnych dla mieszkańców ale i odwiedzających nasze miasto turystów ) połączeń kolejowych z Zamościem, rozszerzenie siatki całorocznych, regionalnych połączeń kolejowych,
  • pomoc w pozyskiwaniu środków służących poprawie stanu infrastruktury drogowej, zaangażowanie w pracy na rzecz uruchomienia i sfinansowania budowy S 17 na odcinku od Piask do granicy państwa – inwestycja w realizacji, pozyskanie środków na budowę i modernizację lokalnych dróg samorządowych, także budowy zachodniej obwodnicy miasta Zamość,
  • członek Społecznego Komitetu na rzecz Powołania Akademii Zamojskiej – inicjator reaktywacji Uczelni, który jako reprezentant wnioskodawców poselskiego projektu ustawy o utworzeniu Akademii Zamojskiej skutecznie przeprowadził ww. ustawę przez Sejm i Senat RP ubiegłej kadencji. Ustawa ta i podjęte inne działania wspierające zdecydowanie zwiększyły możliwości rozwoju Uczelni,
  • skuteczne działania na rzecz poprawy warunków funkcjonowania służby zdrowia w regionie, zaangażowanie w pozyskanie środków na przebudowę oraz poszerzenie działalności Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Szpitala Wojewódzkiego im Jana Pawła II w Zamościu,
  • interwencje skutkujące rozwojem zamojskiego garnizonu Wojska Polskiego, który staje się jednym z największych pracodawców w naszym mieście m.in. utworzenie w Zamościu Wojskowego Oddziału Gospodarczego ,
  • udzielanie wsparcia dla projektów służących pozyskaniu funduszy zewnętrznych na rewitalizację zabytków w mieście Zamościu i w regionie,
  • wspieranie przedsięwzięć służących poprawie rynku pracy na terenie miasta Zamościa m.in. budowy nowej siedziby dla Urzędu Celnego i Oddziału Celnego w Zamościu, skutkujące zatrzymaniem tego dużego pracodawcy w mieście.

Zdecydowany w pracy na rzecz obrony polskiego interesu narodowego, obrony polskiej tożsamości narodowej- wartości stanowiących podstawę cywilizacji europejskiej,

1. Sylwester Janiak

Sylwester Janiak – 47 lat. Muzyk solista Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Kolonii oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Wurzburgu. Ukończone studia podyplomowe Master of Business Administration na Politechnice Lubelskiej. Aktywny działacz społeczny i związkowiec, wieloletni Przewodniczący NSZZ Solidarność, Społeczny Inspektor Pracy oraz Przewodniczący Rady Artystyczno-Programowej w Orkiestrze Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Członek PIS. Żona, piątka dzieci.

2. Piotr Wójcik

Piotr Wójcik – od urodzenia mieszka w Zamościu, a od 31 lat jest w związku małżeńskim z zamościanką o imieniu Anna, mają czterech teraz już dorosłych synów. Zawsze podkreśla że największym sukcesem jest ojcostwo i rodzina. W latach 90-tych postawił jednak w swoim życiu na muzykę, jest  znanym w Polsce muzykiem oraz kompozytorem, założycielem zespołu Axel oraz Solaris. Wydał 10 płyt w różnych prestiżowych polskich wydawnictwach. Największą sławę i sukces ogólnopolski przyniosła płyta pt. “Szmaragdy i diamenty”. Jest również zamojskim małym przedsiębiorcą, współwłaścicielem rodzinnej firmy.

3. Agnieszka Gliwińska

Agnieszka Gliwińska – jest mamą dwójki dzieci. Mieszka na os. Karolówka w Zamościu. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jej priorytetem w życiu jest przyszłość jej dzieci i ich rozwój. Jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, co sprzyja w kontaktach z ludźmi. Służy pomocą drugiej osobie w miarę swoich możliwości. Hasło: Przeszłość naszych dziadków, przyszłości naszych dzieci.

4. Elżbieta Gwiazdowska

Elżbieta Gwiazdowska – urodzona w 1967 roku, ukończyła studia zawodowe na kierunku ekonomia, zdobywając także tytuł magistra Zarządzania i Marketingu. Od 38 lat związana zawodowo z Pocztą Polskiej, ucząc się, jak skutecznie zarządzać zasobami i służyć społeczności. Jednym z jej priorytetów jest opieka nad starszymi mieszkańcami Zamościa. Jest zdecydowana podejmować działania mające na celu poprawę ich warunków życia oraz zapewnienie im godnej starości.

5. Małgorzata Piłat

Małgorzata Piłat – 60 lat, mężatka, jest absolwentką Wydziału Historii UMCS w Lublinie oraz magistrem filologii angielskiej i emerytowanym nauczycielem języka angielskiego. Wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu i administracji państwowej oraz ustroju i gospodarki samorządu terytorialnego zdobyła w czasie studiów podyplomowych – Zarządzanie Bezpieczeństwem Państwa. Pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie. Wielokrotnie reprezentowała swój zakład pracy, a także powiat zamojski na spotkaniach służbowych w kraju i za granicą. Ponadto posiada wiedzę z zakresu ekonomii społecznej.

6. Marcin Andrzejewski

Marcin Andrzejewski – urodził się i od 38 lat mieszka w Zamościu. Ukończył I LO w Zamościu. Edukację kontynuował na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł magistra i stopień doktora nauk rolniczych. Skończył dodatkowo kursy i studia podyplomowe w zakresie pedagogiki oraz analizy instrumentalnej. Od 2013 roku jest mężem cudownej żony Moniki, z którą wspólnie wychowują trójkę wspaniałych dzieci: Marysię (8lat), Mikołaja (4 lata), Małgosię (1,5 roku). Prywatnie uwielbia, spędzać czas z rodziną w plenerze – na wspólnych eskapadach rowerowo-pieszych.

7. Julia Bryk

Julia Bryk – 39 lat; Zamościanka, szczęśliwa mama 3 – dzieci; studentka na kierunku Administracja wymiaru sprawiedliwości i prokuratury; pracownik administracyjno-biurowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym

1. Szymon Kasprzak

Szymon Kasprzak – lat 45, rodowity Zamościanin, żonaty, dwoje dzieci. Od 16-stu lat właściciel prężnie rozwijającej się firmy w Zamościu. Zapalony sportowiec oddający się pasji na treningach i zawodach Karate Tradycyjnego. Zdyscyplinowany przedsiębiorca chcący rozwijać miasto w dobrym kierunku. Potrafiący wysłuchiwać , wspomagać i rozwiązywać różne problemy. Aktywnie zaangażowany w życie kulturalne i sportowe naszego miasta. Rozbudujmy nasze miasto ku przyszłości i nowoczesności.

2. Bożena Krupa

Bożena Krupa – lat 55, bezpartyjna, studia magisterskie w Uniwersytecie Wrocławskim, doktorat w Uniwersytecie Pedagogicznym KEN w Krakowie, studia podyplomowe na pięciu specjalizacjach. Pedagog, wykładowca akademicki, autorka książek i artykułów naukowych z dziedziny pedagogiki, pedagogiki specjalnej i nauk społecznych. Inicjatorka wielu przedsięwzięć lokalnych, dyrektor I LO w Zamościu (2017-2023). Brała czynny udział w pracach związanych z rewitalizacją Akademii Zamojskiej.

Jej motto: Historię trzeba rozumieć, teraźniejszość mądrze kształtować, a na dobrą przyszłość zapracować.

3. Piotr Radliński

Piotr Radliński – urodzony w Zamościu, 51 lat, żonaty, Absolwent Akademii Zamojskiej kierunek Finanse i rachunkowość, Szkoły Głównej Menadżerskiej w Warszawie – studia podyplomowe Master of Business Administration, posiada certyfikat: Specjalista Partnerstwa Lokalnego i Ekonomii Społecznej. Pracuje w ochronie zdrowia. Od 2019 roku Przewodniczący Zarządu Osiedla Rataja w Zamościu. Społecznik wspierający od ponad 20 lat inicjatywy Mieszkańców Zamościa. Wnioskodawca m.in. ulic, oświetlenia LED, placów zabaw, boiska oraz innych inwestycji poprawiających życie Mieszkańców. Współorganizator imprez sportowych i rekreacyjnych. Hobby: kulinaria, wędkarstwo.

4. Ewa Bakun

Ewa Bakun – lat 52, urodzona w Zamościu, mężatka, dwoje dzieci, wykształcenie wyższe. Wieloletni nauczyciel historii, w latach 2017-2022 dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Współzałożyciel i wiceprezes Zamojskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Elektryka. Propagator, szczególnie wśród młodzieży, idei i działań Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Zależy mi na: rozwoju przedsiębiorczości, nowoczesnych szkołach, zapewnieniu spokojnego, bezpiecznego i godnego życia mieszkańcom. Bardzo ważna dla kandydatki jest troska o przyszłość naszych dzieci.

5. Małgorzata Pieczykolan

Małgorzata Pieczykolan – Zamościanka od ponad dwóch dekad, co świadczy jak twierdzi o jej silnych więziach z miejscem, w którym żyje i pracuje. Ma wykształcenie ekonomiczne, jest 45-letnią mężatką i matką trójki dzieci. Empatia i uczciwość są dla niej fundamentem, na którym buduje swoje działania. Jest asertywna i komunikatywna, co pozwala efektywnie reprezentować potrzeby społeczności. Jako prawdziwy patriota lokalny, zobowiązuje się dążyć do rozwoju miasta i poprawy warunków życia dla wszystkich jego mieszkańców. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej, co sprawia, że doskonale rozumiem potrzeby i oczekiwania innych ludzi

6. Artur Zamkowski

Artur Zamkowski – Obecnie Sierż. Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej  placówki w Hrebennem. W przeszłości działacz społeczny. Inicjator akcji “pomagam bo lubię” dla dzieci z domów dziecka mającej na celu znalezienie pasji, hobby i odsunięcie dzieci od negatywnych myśli. Organizator akcji “zimowa wojna na poduszki” oraz innych mniej znaczących akcji. Jest jak sam o sobie mówi prostym człowiekiem o wielkich ambicjach, chcący zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.

7. Adrian Mazurek

Adrian Mazurek – 37 lat. Od urodzenia mieszka w Zamościu. Żonaty, ojciec dwóch wspaniałych synów. Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej, z wykształcenia inżynierem budownictwa. Ukończył również studia z filologii angielskiej. Obecnie pracuje w sektorze prywatnym jako przedstawiciel handlowy. Startuję na Radnego Miasta, ponieważ chciałby zająć się problemami miasta Zamościa oraz jego mieszkańców. Jest osobą młodą i aktywną, lubiącą wyzwania. Chciałby wprowadzić do Rady Miasta świeżość, innowacyjność oraz nowe spojrzenie.

8. Mariusz Głąb

Mariusz Głąb – 51 lat, jest szczęśliwym mężem i ojcem. Ma wyższe wykształcenie z zakresu administracji. Jest przewodniczącym Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu.

1. Artur Maksymowicz

Artur Maksymowicz – 44 lata, żonaty, dwie córki, były żołnierz sił stabilizacyjnych KFOR w Kosowie oraz były oficer Straży Granicznej, gdzie zwalczał przestępczość graniczną i korupcję (łącznie blisko 24 lata służby w służbach mundurowych), obecnie pracuje w sektorze odpowiedzialnym za bezpieczeństwo obiektów strategicznych, wojskowy skoczek spadochronowy. Absolwent KUL. Wieloletni aktywny członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Zainteresowania: łowiectwo, wędkarstwo, pszczelarstwo, strzelectwo, historia.

Hasło: “ŚWIEŻE SPOJRZENIE” lub “ŚWIEŻE SPOJRZENIE NA SPRAWY ZAMOŚCIA”

2. Magdalena Stopa-Lichograj

Magdalena Stopa-Lichograj – Urodziła się w Zamościu. Jest przedsiębiorcą od 2006 r. w branży artystycznej. Była wykładowcą na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest żoną, matką pięciorga dorosłych dzieci. Jest pedagogiem, wokalistką, dyrygentem zespołu ”Gospeople” multiinstrumentalistką, kompozytorką, założycielką zespołu „Boskie Stopy”. W obecnych wyborach samorządowych chciałaby  reprezentować każdego mieszkańca miasta Zamość, oraz całego regionu Zamojszczyzny, przyczyniając się do jego rozwoju i wsłuchując się w bolączki i problemy naszego wspólnego miejsca na ziemi.

3. Grzegorz Kuczmaszewski

Grzegorz Kuczmaszewski – urodził się w 1957 r. Emeryt. Wykształcenie średnie techniczne. Jak o sobie mówi wierzący praktykujący. Przewodniczący Osiedla Planty.

Hasło: Zespołowa mądra, szybka współpraca dla Miasta Zamościa.

4. Waldemar Bondyra

Waldemar Bondyra – Ma 42 lata, żonę i dwoje dzieci. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie z tytułem inżyniera Mechaniki i Budowy Maszyn. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownicze. Obecnie jest kontrolerem wytwarzania maszyn rolniczych. Jego zainteresowania to mechanika, historia i pszczelarstwo.

Hasło: Wspólnie stworzymy przyszłość Zamościa

5. Elżbieta Szeląg

Elżbieta Szeląg – Jest rodowitą Zamościanką. Lat 46. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie – Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o zdrowiu oraz studia podyplomowe z zakresu epidemiologii oraz zarządzania w ochronie zdrowia. Jest także oligofrenopedagogiem. Wieloletni pracownik służby zdrowia, a także nauczyciel zawodu w Medycznym Studium Zawodowym w Zamościu. Jak mówi bliskie są jej kwestie ochrony zdrowia. Jest zawsze blisko drugiego człowieka, szczególnie młodzieży i ich problemów, a bezpieczna oraz zdrowa przyszłość młodych ludzi jest dla niej priorytetem. Jest osobą odpowiedzialną i godną zaufania, chcącą w pełni wykorzystać swoje możliwości i wiedzę dla dobra naszego miasta oraz jego mieszkańców.

6. Mateusz Waśko

Mateusz Waśko – urodzony w Zamościu, 38 lat, żonaty, 2 małych dzieci. Pracuję w największej multiagencji ubezpieczeniowej w kraju, na stanowisku Ekspert w dziale monitoringu płatności. Od dziecka zainteresowany sportami walki. W 2019 r. został jednym z trenerów brazylijskiego jiu-jitsu w topowym warszawskim klubie Aligatores Fight Club. Po powrocie do Zamościa, od 2022 r. główny trener sekcji brazylijskiego jiu-jitsu w STRONGHOLD BJJ Zamość. Od 2022 r Prezes Stowarzyszenia STRONGHOLD Zamość. Popularyzator uprawiania sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych a w szczególności brazylijskiego jiu-jitsu oraz innych odmian sportów chwytanych i sztuk walki.

7. Ala Nowosad

Ala Nowosad – 58 lat, mężatka, matka dorosłego syna, bezpartyjna. W latach 2020 – 2023 r. ławnik sądowy.

Jako Radna Rady Miasta Zamość chciałabym wspierać rynek pracy i rozwój gospodarczy miasta.

1. Franciszek Josik

Franciszek Josik – mieszkaniec Zamościa od 47-lat. Absolwent Politechniki Lubelskiej. Ukończone studia podyplomowe na UMCS w Lublinie i SHG w Warszawie. W KBK Zamość przeszedł drogę od majstra do dyrektora technicznego. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie na stanowisku Prezesa Zarządu PGK Sp. z o.o.. Radny Rady Miasta ostatniej kadencji. Żona Krystyna – technik fizjoterapeuta. W Radzie Miasta działałem na rzecz niskich opłat i podatków oraz rozwoju gospodarczego. Znam problemy i bolączki mieszkańców Zamościa, mam pomysły i zapał aby im zaradzić. Wiem jak zadbać o lepszy rozwój naszego miasta. Nie zawiodłem pracując 21 lat w Zarządzie PGK w Zamościu, nie zawiodę i w samorządzie.

2. Agnieszka Biernacka-Ochal

Agnieszka Biernacka-Ochal – Lat 47. Mężatka. Mama dwóch synów. Pracownik Resortu Obrony Narodowej od 2009 roku. Obecnie Kierownik Klubu 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych i patriotyczno-religijnych na poziomie lokalnym oraz ogólnopolskim. Współpracuje z wieloma organizacjami krzewiącymi kulturę, historię, patriotyzm i turystykę. Wiodący organizator życia kulturalnego w Garnizonie Zamość, scalający działalność służb mundurowych naszego miasta. Od dwóch kadencji członek Zarządu Osiedla Promyk. Za swoją działalność wielokrotnie wyróżniona m.in. przez Ministra Obrony Narodowej i dowódców różnych szczebli.

3. Paweł Maryńczak

Paweł Maryńczak – lat 39, Absolwent wydziału prawa i administracji UMCS, Członek Zespołu d/s Abolicji ZUS przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Promotor pakietu przepisów „Konstytucja Biznesu” Przedsiębiorców. Czynny udział w życiu Mieszkańców Zamościa (przyczynił się do odrzucenia Uchwały Prezydenta Miasta w sprawie ustalenia szczegółowych warunków sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz ich użytkowników wieczystych). Czynny udział w konferencjach naukowych z dziedziny podatkowo-składkowej oraz w posiedzeniach Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Moje hasło wyborcze to: “Uczciwie albo wcale!”

4. Andrzej Legieć

Andrzej Legieć – Zamościanin, absolwent Politechniki Lubelskiej studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ekonomi i Innowacji. Obszar działania – wstrzymać transport pojazdów TIR po drogach miejskich – zobligować supermarkety do budowy magazynów towarowych Kargo poza miastem – dystrybucja towarów pojazdami o mniejszym tonażu w mieście – powrócić do idei budowy Filharmonii w Zamościu – stworzyć warunki do budowy pasażu gastronomicznego nad zalewem – stworzyć warunki do utworzenia pola namiotowego nad zalewem.

5. Maria Łastowiecka

Maria Łastowiecka – emerytka, matka dwóch dorosłych córek, jest na emeryturze, mieszka na osiedlu Słoneczny Stok. Ma dużo wolnego czasu i chciałaby zrobić coś dobrego i pożytecznego dla miasta, a szczególnie dla swojego osiedla (np. remont ulic) Kocha Zamość!

6. Tomasz Laszko

Tomasz Laszko – 51 lat. Od urodzenia zamieszkały w Zamościu. Żonaty, żona Monika i dwóch synów w wieku 17 i 23 lata. W latach 1992-2021 funkcjonariusz policji w Zamościu. Obecnie na emeryturze. Pracuje jako kierowca TAXI.

7. Krystyna Dudek

Krystyna Dudek – Urodzona 21 stycznia 1961 roku w Lublinie. Z wykształcenia technik ekonomista o specjalizacji finanse i rachunkowość. Absolwentka Liceum Ekonomicznego im. Oskara Langego w Zamościu. Od 43 lat mężatka, matka dwójki dorosłych dzieci. 35 letni staż pracy w służbie zdrowia, z czego 25 lat jako statystyk medyczny w  Wojewódzkim Szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu. Od 2 lat emerytka mająca czas na swoją pasję – ogrodnictwo.

8. Renata Wielosz

Renata Wielosz – Pochodzi z Zamościa. Ma 51 lat. Ukończyła szkołą handlową. Pracuje w swoim zawodzie prowadząc własną działalność gospodarczą. Jest matką dwóch pięknych, wspaniałych córek. Jest osobą uczciwą o dobrym, wielkim sercu. Ma wszechstronne zainteresowania.

9. Jan Cios

Jan Cios – Zamościanin, rocznik 1964, wykształcenie średnie techniczne – Technikum Elektryczne Zamość, pracownik OSiR w Zamościu – Kryta Pływalnia. Mąż, ojciec, dziadek, dwoje wnuków. Prowadzi portal internetowy życiezamoscia.pl, na którym promuje miasto Zamość. Bliskie jego sercu są; BÓG, RODZINA, OJCZYZNA. Kieruje się słowami Jana Zamoyskiego – „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” i Marszałka Józefa Piłsudskiego – „Naród, który nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Pasje: fotografia i wysokie góry. Zdobywca najwyższego szczytu Europy i Kaukazu, na których jako pierwszy zaprezentował flagę miasta Zamość.