Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, jednocześnie Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak był inicjatorem spotkania, którego celem było uzgodnienie współpracy na rzecz organizacji w Zamościu istotnego wydarzenia – Kongresu Gospodarczego na temat współdziałania przedsiębiorców, samorządowców i naukowców z Polski, Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej.

W spotkaniu wzięli udział: dr hab. Paweł Skrzydlewski Rektor Akademii Zamojskiej, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, przedstawiciele Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej: prezes Jacek Piechota (były minister gospodarki) i Sławomir Szymusiak, Dyrektor PUIG oraz dr hab. inż. Rafał Longwic, Kierownik Zakładu Logistyki zamojskiej uczelni.

Prezes SRL Zamojszczyzna podziękował Panu Rektorowi za miłe przyjęcie, otwartość na współpracę z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców, działającymi na rzecz rozwoju gospodarczego. Wierzy, że owocem podjętego projektu będzie wzmocnienie rozwoju kierunków technicznych na Akademii Zamojskiej. Ponadto, podziękował gościom za poważne podejście do tematu, przyjęcie zaproszenia i przyjazd do Zamościa.

Po spotkaniu goście zwiedzili Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu.