Miło nam poinformować, że członek Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna Pan Mirosław Momot – przedsiębiorca, właściciel Warsztatu Samochodowego MOMOT został Laureatem VI edycji konkursu „Lider Innowacji”. Wyboru nominowanych w czterech kategoriach dokonała kapitula konkursowa, spośród przedsiębiorstw, które poprzez umowę z LAWP korzystają z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W pierwszym etapie wybrano 12 firm, po 3 w każdej kategorii. Wśród nominowanych znalazły się przedsiębiorstwa małe i średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa z całego województwa lubelskiego. W drugim etapie zwycięzców wybierali internauci. Wygrywają autorzy najlepszych pomysłów, którzy wykorzystują zewnętrzne wsparcie i w sposób przedsiębiorczy wdrażają innowacje.

Nasz kolega otrzymał wyróżniający tytuł i podczas Gali Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lubelskim Centrum Konferencyjnym został Ambasadorem Lubelskich Funduszy Europejskich. Ten zaszczytny tytuł otrzymał w kategorii: Biogospodarka.

Firma której właścicielem jest Pan Mirosław Momot na podstawie wyników prac B+R, wdrożyła innowację w skali rynku międzynarodowego poprzez wprowadzenie ultraszybkiej technologii gradientowego, wieloetapowego utwardzania ultrafioletowego powłok lakierniczych, podwyższającego ich wytrzymałość, twardość i szczelność, realizowanego podczas kompleksowej usługi napraw pojazdów powypadkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Cieszy fakt, że działalność przedsiębiorstwa została wyróżniona i doceniona. Wierzymy, że kolejne kreatywne pomysły, wprowadzane innowacyjne działania w Warsztacie Samochodowym MOMOT będą w przyszłości nagradzane, a firma będzie się dalej rozwijać i jeszcze prężniej działać.

Gratulujemy prestiżowej nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Ogłoszenie wyników głosowania oraz wręczenie nagród za realizację innowacyjnych projektów Przedsiębiorcom odbyło się podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Funduszy Europejskich, zorganizowanej 21 listopada br. w Lublinie. W Gali udział wzięli m.in. reprezentanci władz rządowych i samorządowych oraz przedstawiciele biznesu, nauki i kultury.

Gratulujemy tytułów pozostałym tegorocznym Liderom.

Przypomnijmy, że w 2021 roku dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, współpracy z Branżową Szkołą I Stopnia w Szczebrzeszynie, Cechem Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zamościu, Warsztatem Samochodowym MOMOT w Zawadzie odbyła się, z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, uroczysta inauguracja kształcenia praktycznego klasy patronackiej Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczebrzeszynie o profilu motoryzacyjnym oraz otwarcie nowo wybudowanej placówki Warsztatu Samochodowego MOMOT w Zawadzie.

Więcej: https://zamojszczyzna.org/aktualnosci/nowe-mozliwosci-ksztalcenia-zawodowego-i-wzmocnienie-wspolpracy-pomiedzy-szkolami-branzowymi-i-przedsiebiorcami-udzial-ministra-edukacji-i-nauki-przemyslawa-czarnka-w-uroczystej-inauguracji-klasy-p/

https://kurierlubelski.pl/aktywni-i-kreatywni-liderzy-innowacji-2022/ar/c3-17077315

https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-zewnetrzne/kwintesencja-postepu-czyli-liderzy-innowacji-2022-na-gali-przedsiebiorczosci,n,1000316981.html