W sobotę, 23.07. br., w przeddzień obchodów upamiętniających 78. rocznicę wkroczenia do miasta oddziału dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”, odbył się, organizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczny Szczebrzeszyn we współpracy z SRL Zamojszczyzna, Pierwszy Rajd Pieszy pamięci Tadeusza Kuncewicza „Podkowy”.

Rajd wystartował o godzinie 10:00 z Placu Tadeusza Kościuszki przy ratuszu w Szczebrzeszynie. W trasę ruszyło ponad pięćdziesiąt osób. Szlak kilkunastokilometrowej trasy prowadził przez miejsca walk i działań partyzanckich, zwiedzono schron szkoleniowy wykorzystywany przez partyzantów. W programie rajdu miało miejsce ponadto m.in. zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy AK na cmentarzu w Szczebrzeszynie, przejście do bunkra „Podkowy” w lesie Łukaszowiec. Rajd zakończył  się w Kawęczynku wspólnym ogniskiem integracyjnym.

Sponsorami i partnerami wydarzenia byli: G.R Construction Grzegorz Rugala, Stacja Kontroli Pojazdów Brody Małe, Masarnia Sikora, Delikatesy Zameczek, Roztoczańska Grupa Ratowników Drogowych, Wytwórnia Wód Gazowanych Zwierzyniec, TRIMEX Sp. z o. o Restauracja Piwnica Szczebrzeszyn Sklep Alkohole Szczebrzeszyn, Piekarnia Dabo Szczebrzeszyn i KGW Michałów.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała Kronika Tygodnia.

Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie tej społecznej, patriotycznej inicjatywy. Podziękowania kierujemy również m.in. do Roztoczańskiego Parku Narodowego z Panem Dyrektorem Andrzej Wojtyło na czele, za dużą pomoc w organizacji Rajdu oraz dostarczenie publikacji edukacyjnych dla uczestników. Dziękujemy również za poprowadzenie wspólnej modlitwy Księdzu Łukaszowi Malcowi, Paniom z KGW Michalów za przygotowanie pysznych posiłków i napojów na zakończenie Rajdu.

Autorami zdjęć są Janusz Kapecki, Anna Rojek i Marcin Poździk.

Zapraszamy do współpracy.

https://lublin.tvp.pl/61450700/rajd-sladami-podkowy

Relacja Stowarzyszenia Patriotyczny Szczebrzeszyn:

https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Am8gxSWdHbmEFXMRNQt1tFfgTLAmM6dGo6L9WyF9eqTfpb5QTQ9x8nvCjTnor4iGl&id=100068842126623