Informujemy, że w piątek 28.04. br w Domu Seniora w Stanisławce ( gmina Sitno ) odbyło się szkolenie dla seniorów, z zakresu nowoczesnych technologii cyfrowych oraz cyberbezpieczeństwa pt. „Bezpieczeństwo w sieci”. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Było to kolejne szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna o tej tematyce.

Ze względu na duże zainteresowanie i pozytywny odzew, informujemy, że od jesieni ubiegłego roku Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna organizuje tego typu bezpłatne wykłady, dla zorganizowanych grup mieszkańców powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W trakcie wykładów połączonych z dyskusją i wymianą doświadczeń, przekazywane są informacje z zakresu najnowszych technologii cyfrowych, w tym z zakresu cyberbezpieczeństwa dotyczące między innymi:

  • wpływu sztucznej inteligencji na teraźniejszość i przyszłość – nowość,
  • podstawowych zagrożeń, takich jak phishing, spoofing, malware, ransomware i ataki hakerskie,
  • bezpiecznego korzystania z internetu,
  • zabezpieczania urządzeń,
  • bezpieczeństwa w e-bankowości,
  • korzystania z mediów społecznościowych,
  • rozpoznawania zagrożeń,
  • sposobów ochrony przed oszustwami.

Szkolenia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, przez doświadczonego specjalistę, który w sposób praktyczny i ciekawy prezentuje wiedzę i potrafi dostosować przekazywane informacje do poziomu zaawansowania technologicznego i specyficznych potrzeb odbiorców.    Z opinii dotychczasowych uczestników wiemy, że jest ogromna potrzeba organizowania tego typu szkoleń i jako Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna chcemy uświadamiać w tym zakresie jak najszersze grono użytkowników sieci – bez względu na wiek. Biorąc pod uwagę powszechność zagrożeń, z którymi prawie każdy z nas się spotyka, serdecznie zapraszamy zainteresowane grupy mieszkańców o zgłoszenie zapotrzebowania na organizację ww. szkolenia na email naszego Stowarzyszenia :

srlzamojszczyzna@gmail.com